Чому люди блокують онлайн-рекламу. Дослідження

Все більшої популярності набирають різноманітні ед блокери. У більшості людей вже сформована власна думка про онлайн-рекламу. Чому люди блокують інтернет-рекламу? HubSpot разом з AdBlock Plus провели глобальне опитування щоб з’ясувати це.
Які типи реклами люди сприймають, а які ні? Користувачі США та Європи найбільше не люблять поп-апи, мобільну та відеорекламу. Найбільш лояльно ставляться до друкованої реклами в журналах, зовнішньої та пошукової реклами.

Як ви ставитесь до таких типів реклами?

Як ви ставитесь до таких типів реклами?


Найбільше невдоволення викликають pop-up на весь екран коли необхідно шукати можливість його закрити. 91% респондентів зазначають, що реклама стала більш набридливою за останні кілька років, 87% зазначили, що в загальному стало більше реклами, а 79% відчули, що за ними ганяється реклама за ретаргетингом.
Більшість опитаних стверджують, що значна частина онлайн-реклами не виглядає професійно. Ще гірше – серед людей, що клікнули по рекламі – 34% опитаних заявляють, що зробили це помилково. Лише 7% заявили, що реклама була переконливою.
Причини кліку по рекламі

Причини кліку по рекламі

Мобільна реклама

Більшість респондентів висловили бажання блокувати рекламу на смартфонах і планшетах.
Нещодавні оцінки засвідчують ріст адблокерів на мобільних пристроях на 90% з року в рік. Це більше 429 млн. користувачів у всьому світі.

Чи хотіли б ви блокувати всю рекламу на мобільних пристроях?

Чи хотіли б ви блокувати всю рекламу на мобільних пристроях?


Чи є корисні або цінні види мобільної реклами? Учасники опитування вважають, що пошукова реклама дійсно корисна. Ймовірно через те, що вона відповідає їх інтересам. Реклама в соціальних мережах цікава 47% опитаних.
Які види онлайн-реклами найбільш корисні?

Які види онлайн-реклами найбільш корисні?

Сайти намагаються адаптуватись

Здебільшого у сайтів є лише кілька способів усунення негативного впливу від блокувальників реклами:
1. Використання сервісів таких як PageFair або Sourcepoint, що допомагають обійти деякі розширення блокувальників за допомогою повторного виставлення реклами.
2. Заплатити блокувальникам для попадання в білий список сайтів на яких користувачі можуть дати згоду на рекламу. Наприклад, AdBlock Plus підтримує можливість показу прийнятної реклами.
3. Намагання зробити частину контенту платною. Або блокують частину контенту для користувачів блокувальників. Основне завдання – переконати людей відключити Adblock. Успішність таких заходів важко виміряти, але це найбільш поширений спосіб в інтернеті.

Основне завдання сайтів – монетизувати свій контент. І з розвитком блокувальників реклами робити це дедалі важче.