Як виключити розміщення оголошень на російських YouTube каналах?

З початком повномасштабної війни в Україні YouTube офіційно закрив монетизацію для російських користувачів. Це означає, що вони не можуть заробляти на рекламі у своїх відео.

Проте це не зупинило багатьох російських блогерів. Їхні ролики все ще можуть переглядати глядачі з інших країн, в тому числі з України.Таким чином, росіяни все одно отримують дохід від цих переглядів, адже YouTube розподіляє прибуток від реклами між власниками каналів залежно від кількості переглядів з різних країн.


У цій статті я розгляну:

Як заробляють автори контенту?

Як зазвичай заробляють YouTube-блогери? Найпростіший спосіб – це підключена монетизація, Google показує рекламу у їхніх роликах і платить за перегляди. Можна заробляти на спонсорських контрактах, колабораціях або рекламних інтеграціях. Ну і завдяки донатам від глядачів. Це основні, проте не усі можливості заробітку на YouTube.
Коли глядачі дивляться відео з рекламою, автори отримують частину доходу від реклами. Для прикладу: ціна за 1000 переглядів від $0,6  до $1. Рахуємо, що 100 000 переглядів ролика може згенерувати $100 виплат авторові. Заробіток може варіюватися залежно від факторів, таких як ніша каналу, аудиторія та місце розташування глядачів.

Чому важливо виключити канали країни агресора?

За інформацією від Google, на початку березня 2022 року компанія відключила рекламу та спонсорство на YouTube для блогерів з рф через напад на Україну. Виглядало так, що в YouTube російські блогери заробляти більше не зможуть, проте це не зовсім так. Пропустимо інші можливості заробітку розглянуті вище. Зосередимося на рекламі. Рекламу на території рф не показують. А в інших країнах (наприклад, в Україні) показують. Тобто, якщо ми дивимось відео російських блогерів на території України або іншої держави, то можемо непрямо спонсорувати їхню «творчість». Тому важливо повністю перестати дивитися російські канали, а рекламодавцям заблокувати можливість показу рекламних оголошень на таких каналах.

Призупинка монетизації контенту на росії

Росіяни намагаються обходити санкції YouTube

Хоча Google ввів обмеження, які заважають росіянам створювати нові AdSense-акаунти та монетизувати свої канали на YouTube, багато популярних російських блогерів мають старі акаунти, на які й далі надходять кошти.

Використання старих AdSense-акаунтів

Багато російських блогерів мають старі AdSense-акаунти, створені до введення санкцій. Ці акаунти все ще працюють, і блогери можуть використовувати їх для отримання доходу від своїх каналів на YouTube.

Створення нових каналів

Деякі росіяни створюють нові канали на YouTube, щоб обійти обмеження. Вони можуть використовувати VPN, щоб приховати свою IP-адресу, або зареєструвати акаунти на ім’я друзів чи родичів, які живуть за межами росії.

Монетизація контенту на інших платформах 

Деякі російські блогери публікують свій контент на інших платформах, таких як VKontakte або RuTube, де вони все ще можуть заробляти на рекламі та спонсорстві.

Як не фінансувати російських блогерів?

  • Не дивіться їхні відео: Найпростіший спосіб не дати росіянам заробляти на YouTube – це не дивитися їхні відео. Чим менше переглядів отримують їхні канали, тим менше вони заробляють.
  • Підтримуйте українських блогерів: Дивіться та підписуйтесь на українські Ютуб канали. Це допоможе їм отримати більше аудиторії та заробити більше грошей, що може допомогти їм продовжувати творити контент.
  • Поширюйте інформацію: Розкажіть своїм друзям та родині про те, як російські блогери намагаються обійти санкції YouTube, і заохочуйте їх не дивитися відео російських Ютуб каналів.

Пам’ятайте: Кожен перегляд відео російського блогера допомагає фінансувати війну в Україні. Ви можете зробити свій внесок у перемогу України, не дивлячись їхні відео.

Де знайти актуальні списки каналів для виключення?

Для полегшення цього завдання IAB Україна надає рекомендаційні списки для зменшення фінансування каналів, пов’язаних з країною-агресором, коштом українських рекламодавців. Перелік каналів, які з високою ймовірністю належать російським правовласникам контенту: Рекомендаційний список №1
Рекомендаційний список №2
Ці списки містять канали, які відповідають щонайменше одній з наступних ознак: країна реєстрації, контактний телефон, рахунок, контент.

Як рекламодавцям виключити канали на рівні облікового запису?

Рекламодавцям також варто пам’ятати про розміщення відеооголошень. Варто уникати показів на Ютуб каналах, що належать російським блогерам. Ось як це можна зробити у декілька кроків. У розділі «Спільна бібліотека» рекламного акаунту Google Ads обираємо пункт «Списки виключень» та створюємо новий у списку виключень місць розміщення.

Виключення Ютуб каналів росіян на рівні облікового запису Google Ads

Таким чином додавши списки каналів з країни агресора ви не будете показувати ваші рекламні оголошення у їхніх відео. Що своєю чергою знизить їх можливості заробити гроші за межами росії.

Отож підсумуємо

Глядачам важливо свідомо відмовитися від споживання медійного контенту країни агресора, а натомість краще дивитися та підтримувати українських блогерів на YouTube. Це допоможе їм заробляти на життя та розвивати українську культуру. Рекламодавцям важливо звести до мінімум можливість показувати свої оголошення на каналах росіян шляхом виключення їх каналів з можливих місць показу.