В Китаї можуть заборонити блокувальники реклами

В Китаї блокувальники реклами можуть стати поза законом.

Основна концепція блокувальників реклами – повернути владу в руки споживачів. А нова ініціатива китайського уряду може забрати, те що стало основним з прав інтернет користувачів – вважає Бен Вільямс.

В Китаї нараховують приблизно 159 млн. користувачів едблокерів на мобільних пристроях. На стаціонарних ПК дещо менше. Проте уряд Китаю планує заборонити використання блокувальників. Минулого тижня Китай опублікував свій тимчасовий регламент розміщення реклами в Інтернеті, у статті 16 якого йдеться про заборону на блокування реклами. Нові правила визначають, що являє собою інтернет-реклама. Також на меті впорядкування реклами лікарських засобів, тютюнових виробів та товарів, що “можуть ввести в оману покупців”. Рекламодавці мають бути відповідальними за справжність свого рекламного контенту.

Автори AdBlock вважають таке рішення навіть небезпечним для користувачів. Для прикладу: зовсім недавно в Китаї були інфіковані майже 10 млн. Андроїд смартфонів. Шкідливе програмне забезпечення імітувало фейкові рекламні кліки. Використання AdBlock не ліквідувало би проблему, проте, могло би зменшити певні ризики. Окрім того, це не основна причина використання програм, що блокують реклами. Швидкість завантаження сторінок, конфіденційність, та вартість інтернет трафіку мотивують людей до блокування завантаження банерів та іншої онлайн реклами. Основним ж мотиватором є дратівливість на нав’язливість реклами.